plen facebook

Zespół

Kinga Pietraszewska-Mielczarek – radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2004 – 2007 etatowy aplikant sądowy w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. W 2008 r. zdała egzamin sędziowski. Następnie asystent sędziego w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku pod numerem 1910. Specjalizuje się w prawie cywilnym, z uwzględnieniem prawa spadkowego i rodzinnego, prawie gospodarczym oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych, jak również prawie administracyjnym. Biegle posługuje się językiem angielskim, ukończyła kurs organizowany przez Uniwersytet Cambridge, na którym uzyskała dyplom z zakresu prawa brytyjskiego i prawa Unii Europejskiej. Fascynuje się bieganiem i spinningiem. Mężatka, mama dwójki dzieci.

www.radca-gdansk.pl

Alicja Romanowska – prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, swoją pracę magisterska poświęciła jakże życiowemu problemowi „Przyczyny bezskuteczności egzekucji komorniczej” i stara się, aby klienci kancelarii takowej nie doświadczyli. Posiada również spore doświadczenie w zakresie prawa gospodarczego i handlowego. Uwielbia wycieczki rowerowe i górskie.

dr Aleksandra Nadolska – radca prawny, doktor nauk prawnych, współpracownik Kancelarii. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Zarządzania Szkoły Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni (obecnie: Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni) oraz studiów podyplomowych z zakresu Rachunkowości i Finansów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w prawie rynku finansowego oraz prawie gospodarczym. Przedmiotem jej zainteresowań są zagadnienia integracji europejskiej w obszarze rynku finansowego ze szczególnym uwzględnieniem instytucjonalnej architektury nadzoru finansowego. Zajmuje się też ekonomiczną analizą prawa w kontekście efektywności nadzoru finansowego. Współpracuje naukowo z kilkoma szkołami wyższymi. Autorka wielu publikacji naukowych z zakresu prawa rynku finansowego, prawa europejskiego i administracyjnego.

Bartosz Sawicki – adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Studiował także filozofię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz ukończył podyplomowe studia na kierunku Gedanistyki Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2004-2007 aplikant prokuratorski w obszarze właściwości Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. W 2007 r. zdał egzamin prokuratorski. W latach 2006 – 2007 pracował jako prawnik w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Gdańsku, zaś w latach 2007 – 2009 w Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski Rodziewicz Zwara i Partnerzy. W latach – 2008-2009 odbywał aplikację adwokacką w okręgu gdańskim i w grudniu 2009 r. został wpisany na listę adwokatów. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym poprzez udział w szeregu stowarzyszeń i organizacji społecznych. Interesuje się piłką nożną, historią i architekturą tradycyjną. Posługuje się językiem angielskim i czeskim. W wolnych chwilach grywa na gitarze i akordeonie.

Specjalizuje się w prawie karnym oraz w prawie budowlanym – w tym także w zakresie przestępstw o charakterze gospodarczym.

www.kancelariasawicki.pl

Łukasz Kamiński – aplikant adwokacki, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W 2013 roku obronił z wynikiem bardzo dobrym pracę magisterską zatytułowaną “system dozoru elektronicznego jako alternatywny sposób wykonywania kary pozbawienia wolności”. Od 2014 roku wpisany na listę aplikantów adwokackich Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku. Praktykę zdobywał już w okresie studiów pracując w prężnie rozwijającej się kancelarii adwokackiej w Kutnie, następnie w renomowanych kancelariach w Starogardzie Gdańskim oraz Tczewie, gdzie aktywnie wspierał również funkcjonowanie kancelarii notarialnej. Specjalizuje się w prawie cywilnym. Aktywnie udziela się w stowarzyszeniach o charakterze patriotycznym i proobronnym. Amator sportu oraz literatury wojennej oraz militariów.

Sylwester Kubat – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2012 roku obronił pracę magisterską z zakresu prawa karnego pt. „pomoc i namowa do samobójstwa” pod kierownictwem prof. Andrzeja Marka i dr hab. Jerzego Lachowskiego. Od 2013 roku wpisany na listę aplikantów adwokackich Pomorskiej Izby Adwokackiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał już w okresie studiów odbywając staż w Sądzie Rejonowym w Chojnicach. Obecnie współpracuje z kancelariami adwokackimi świadczącymi m.in. pomoc prawną z zakresu prawa karnego. Specjalizuje się w prawie karnym oraz prawie karnym wykonawczym – poza uczestnictwem w procesach na bieżąco pomaga zatrzymanym. Zainteresowania: piłka nożna, snowboard, muzyka rockowa, film, podróże.